Close

REMINDER: This website is under repair. We are gradually releasing updated pages with info as accurate as possible. Thanks for your patience.

Union Bands Logo

'15 Student Awards

UNION 7th GRADE BAND AWARDS

Most Improved Brass:
2nd Hour Band – Zach Xu
3rd Hour Band  – Ashley Arrellano
6th Hour Band  – Jose Gonzalez

Most Outstanding Brass:
2nd Hour Band  – Tulsano Wibisono
3rd Hour Band  – Jorge Escelara
6th Hour Band  – Sarah Jarvis

Most Improved Woodwinds:
2nd Hour Band  – Kailee Choice
3rd Hour Band  – Lesly Beltran
6th Hour Band  – Ilse Tarango Pacheco

Most Outstanding Woodwinds:
2nd Hour Band  – Piper Stokes
3rd Hour Band  – Tia Tafla
6th Hour Band  – Amelia Kannon

Most Improved Percussion:
2nd Hour Band  – Jami Stutzman
3rd Hour Band  – Blake Chilcoat
6th Hour Band  – Keaton Cissell

Most Outstanding Percussion:
2nd Hour Band  – Jarod Searcy
3rd Hour Band  – Noah Smith
6th Hour Band  – Tony Dong

UNION 8th GRADE BAND AWARDS

Most Improved Musician:
2nd Hour Band – Ryan Morris
6th Hour Band  – Kaitlyn Barnes

Most Outstanding Brass:
2nd Hour Band (BOY) – Ben Francis
2nd Hour Band (GIRL) – Camryn McFarland
6th Hour Band (BOY)  – Jeffrey Davison
6th Hour Band (GIRL)  – Kiele Adolpho

Most Outstanding Woodwinds:
2nd Hour Band (BOY) – Johnathan Vaughn
2nd Hour Band (GIRL) – Katie Pastrana
6th Hour Band (BOY)  – Hunter Atteberry
6th Hour Band (GIRL)  – Divya Mathew

Most Outstanding Percussion:
2nd Hour Band  – Frank Brown
6th Hour Band  – Megan Kessler

OUTSTANDING SOLOIST AWARDS FROM 2015 UNION SOLO & ENSEMBLE FESTIVAL (USEF)

Maya Adolpho 6thGrade Flute
Andrew Cantlin 6thGrade Euphonium
Adelynn Cissell 6thGrade Trumpet
Casey Piercy 6thGrade Bassoon
Naomi Stevens 6thGrade Percussion
Xavier Williams 6thGrade Clarinet
Tobie Bellew 7thGrade Trumpet
Tony  Dong 7thGrade Percussion
RJ Forney 7thGrade French Horn
Xander Ingram 7thGrade Clarinet
Sarah Jarvis 7thGrade Trombone
Jacob Lieberman 7thGrade Oboe
Ryan  Moran 7thGrade Clarinet
Eric Uerling 7thGrade French Horn
Abbey Ames 8thGrade Percussion
Jeffrey Davison 8thGrade Euphonium
Audrey Greeson 8thGrade Clarinet
Olivia  Hall 8thGrade French Horn
Kayci Merrick 8thGrade Trumpet
Haley Riggins 8thGrade Flute

 

UNION HIGH SCHOOL BAND & GUARD ANNUAL AWARDS

MOST IMPROVED CONCERT BAND MEMBER    
Tuba Section: Harvey Oliva, Angel Trevino, Doug Tumilty

OUTSTANDING CONCERT BAND MEMBERS 
Trevor Crawford & Ashley Wood

MOST IMPROVED SYMPHONIC BAND MEMBER 
 Tim Le

OUTSTANDING SYMPHONIC BAND MEMBER  
Sandra

Photo Gallery

photo gallery preview image